close
تبلیغات در اینترنت
حاجی زاده: فکر می کنم شهردار با 12رای انتخاب بشود

برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید


آخرین مطالب

حاجی زاده: فکر می کنم شهردار با 12رای انتخاب بشود

مجید پالوایه؛ احسان شامی/ تبریز بیدار

 

با توجه به اینکه اکثر مردم شما را به عنوان یک شخصیت ورزشی میشناسند، از ورزش شروع بکنیم. رویکرد شما در شورا به ورزش چگونه خواهد بود؟

به احتمال زیاد به همین دلیلی که شما فرمودید، بیشترین کارهای من در شورا به این سمت سوق پیدا خواهد کرد. حتی صحبت هایی با دوستان منتخب در خصوص تاسیس کمسیون ورزشی داشته ایم. در این شورا از تخصص های مختلف حضور دارند و این بسیار برای من جالب توجه است. اینبار فقط متخصصین عمران و شهرسازی در شورا حضور ندارند و این از نظر من یک نقطه قوت به حساب می آید. خواسته یا ناخواسته در حتی در صورت اینکه در کمسیون های دیگر نیز حضور داشته باشم به دلیل سابقه و تحصیلات مطمئنا به سمت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تمایل پیدا خواهم کرد.

 

شما یک فرد رسانه ای هستید. ارتباط رسانه و شورا در دوره چهارم را چگونه پیش بینی میکنید؟

ارتباط شورا و رسانه ها در سه دوره گذشته بسیار ضعیف بوده است و این ضعف را بیشتر از طرف  شورا دیده ام. یکی از پیشنهادات من در این دوره راه اندازی یک پایگاه اطلاع رسانی خواهد بود، سایتی که هر یک از اعضای شورا در این پایگاه یک پنل اختصاصی داشته باشند و بتوانند در این سایت با مردم ارتباط داشته باشند، در این سایت مردم بتوانند نظرات خود را به اعضای شورا انتقال دهند. دومین پیشنهاد من تهیه یک خبرنامه است که در سطح وسیع در بین مردم پخش شود. سومین بحث در ارتباط رسانه و شورا استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای اطلاع رسانی به مردم میتواند باشد به گونه ای که در یک بسته خبری از مصوبات عمومی شورا به مردم گزارش دهند. سخنگوی شورا باید از یک نقش حاشیه ای خارج شود و بعد از هر جلسه شورا با اصحاب رسانه و یا حضور در برنامه های رادیو شهر نشست خبری داشته باشد و مصوبات را به اطلاع مردم برساند. البته این را هم باید در نظر داشت که متاسفانه مشکل عمده در بحث پرداخت رسانه ها به جلسات شورا، روند خود جلسات شورا است.  بیشتر جلسات شورا برای بررسی مشکلات عمومی شهر نیست، بلکه نگاه به مشکلات اشخاص میباشد و این روند باعث میشود که رسانه ها از جلسات شورا استقبال نکنند. به هر حال با اصلاح این روند باید بین شورا و رسانه ها ارتباط مستحکمتری برقرار کنیم.

 

یکی از وعده های شما در زمان انتخابات نگاه به ورزش همگانی بوده است، حالا شما عضو شورا هستید. در این خصوص چه کارهایی خواهید کرد؟

در صحبتی که با برخی از منتخبین مردم در شورای چهارم داشته ام، فکر میکنم در شورای آینده بودجه ورزشی شهرداری از ورزش قهرمانی به سمت ورزش همگانی متمرکز شود، در توسعه ورزش همگانی ابتدا باید سخت افزار لازم در همه مکان ها برای استفاده عموم مردم نصب شود و همه بتوانند از این امکانات بهره مند شوند. البته لازم به ذکر است من حمایت شهرداری از ورزش قهرمانی را نفی نمیکنم، معتقدم به دلیل کسری بودجه هیئت های مختلف که دلیل آن بودجه محدود سازمان ورزش و جوانان است، شهرداری به صورت غیر مستقیم میتواند از آن ها حمایت کند تا این رشته ها در مسابقات شرکت کنند، ولی بیشترین تمرکز باید صرف سرمایه گذاری برای ورزش همگانی شود. بحث دوم در ورزش همگانی عدم استفاده بانوان شهر تبریز از این امکانات است. هر چند در پارک ها وسایل ورزشی نصب شده است اما به دلیل محدودیت های فرهنگی، بانوان جامعه نمیتوانند از این امکانات استفاده کنند و باید مراکز ویژه برای ورزش بانوان ایجاد نماییم. در بحث استفاده از اماکن ورزشی شهرداری نباید به دنبال کسب در آمد از مردم باشیم، فقط دریافت مبلغی به عنوان هزینه نگهداری کافی است، مردم به راحتی باید از امکانات شهرداری استفاده کنند .

 

در ادامه بحث ورزش یکی از ائتلاف هایی که شما در آن عضویت داشتید، ائتلاف حامیان تراکتور بود. برنامه شما برای تراکتور چیست؟

تراکتور باید به سمت استقلال مالی پیش برود و ما دغدغه مشکلات مالی را نداشته باشیم. خواسته یا ناخواسته در سال های گذشته تراکتور در شهر ما باعث نشاط عمومی شده است و این تیم باید به سمت استقلال مالی پیش برود.، هر چند من به عنوان یک عضو از بیست و یک عضو شورا هستم ولی تلاش خواهم کرد تا تراکتور در مسیر استقلال مالی هدایت شود. برنامه های خوبی برای این مورد در نظر داریم که اگر فعلا مطرح نشود بهتر است.

 

یکی از بحث هایی که شما ایام انتخابات مطرح کردید، بحث توزیع عادلانه خدمات شهری بود. باتوجه به اینکه بیشترین میزان رای شما از محلات کم برخوردار بوده است برنامه شما برای توسعه متوازن شهر چیست؟

ابتدا باید از مردم شهر عذرخواهی کنیم که آن ها لایق خدماتی بهتر از این هستند. متاسفانه شهرداری بجای تلاش برای خدمات بیشتر به مردم، با دیوار بتنی میخواهد مشکلات را مخفی کند. توسعه شهر در دوره های قبل شورا و شهرداری متوازن نبوده است. شورای چهارم باید یک اعتبار ویژه برای مناطق شمالی شهر در نظر بگیرد تا از حداقل امکانات شهری بهره مند شوند، نمیگویم همه مشکلات این مناطق  در دوره چهارم شورا حل خواهد ولی این جرقه را باید در این دوره بزنیم ،با صحبتی که با اعضای دیگر شورا داشته ام فکر میکنم بیشتر اعضا با اختصاص اعتبار ویژه برای این مناطق موافق هستند، تا جواب اعتماد مردمی که به ما رای داده اند را داده باشیم .

 

یکی از وظایف شورا انتخاب شهردار است ، فکر میکنید شهردار با رای بالا و قاطع انتخاب میشود یا با نصف بعلاوه یک سر کار خودش حاضر میشود؟

در بحث های سیاسی همیشه گفته میشود اگر رئیس جمهور با درصد بالا انتخاب شود در عرصه بین اللمللی با قاطعیت میتواند صحبت کند و برنامه هایش را اعلام کند، اگر شورا هم به عنوان یک پارلمان محلی در نظر گرفته شود شهردار با رای بالا انتخاب شود در ارائه خدمات میتواند با قاطعیت عمل کند و این به نفع همه است، اعضای منتخب شورا نیز به دنبال همین موضوع هستند که شهردار با رای بالا انتخاب شود ولی با روند حاضر فکر میکنم شهردار با رای نصف بعلاوه یک انتخاب شود .

 

در بحث انتخاب شهردار در شرایط کنونی بیشتر بجای اینکه برنامه ها اعلام شود نام ها اعلام میشوند، در خواست شما از شهردار بعدی تبریز چیست؟

تبریز باید شهرداری در خور نامش داشته باشد. شهردار باید توان اجرا کردن مصوبات شورا را داشته باشد؛ شهردار باید متعهد، متخصص، کارآمد و آینده نگر باشد.

 

در سه دوره گذشته شورای شهر بیشتر شورای شهرداری بوده است نه شورای شهر. موافقید با این نظر؟

من این را بیشتر نقص در قانون شوراها میدانم و فکر میکنم زمان آن رسیده است تا قانون شوراها بازنگری شده و به روز شود و نقش نظارتی و بعضا بازدارندگی شورا در برخی موارد به چشم بیاید.

 

به نظر می آید برای ارتباط بیشتر با مردم باید شورا یاری ها به وجود بیایند در این مورد برنامه شما چیست؟

شورای چهارم قصد راه اندازی شورایاری ها را دارد تا این نقص مرتفع شود. قصد داریم یک نفر از معتمدین محل را انتخاب کنیم تا رابط بین شورا، شهرداری و مردم باشد. بجای اینکه تمام مردم برای حل مشکل عمومی منطقه اقدام نمایند، یک نفر به عنوان رابط پیگیر مشکلات محله و منطقه  باشد. یکسری مشکلات وجود دارد که فعلا شهرداری برای حل آنها نقص قانونی دارد و حل آن نیازمند ابلاغ قانون مدیریت واحد شهری است، امیدواریم با ابلاغ این قانون بسیاری از مشکلات، با همسو شدن تمام کارهای خدماتی به مردم حل شود.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی